فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند، بهترین فیلم های ترسناک، ژانر وحشت روانشناختی همه در این مطلب جمع شده است بنابراین به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.

بهترین فیلم های ترسناک

۱٫ جن‌گیر (۱۹۷۳) (The Exorcist)

ترس از جن و روح بسیاری از افراد را درگیر کرده است و ریشه در فیلم هایی دارد که جن را به صورت واقعی به تصویر کشیده اند. جن گیر جزو پیشگامان این مسیر می باشد و اگر از بسیاری از افراد بپرسید جزو ترسناک ترین فیلم هایی بوده است که دیده اند و باعث شده است تا مدت ها از حضور جن ترس داشته باشند.

۲٫ شیطان‌صفتان (Diabolique)

فیلم هنری-جورج کلوزو نه تنها یکی از ترسناک ترین فیلم های ساخته شده است. همچنین در زمینه روانشناختی نیز برجسته است. فیلم‌هایی مانند «لورا» و «ربکا» پیشگامان اولیه این ژانر بوده اند.

کریستینا دلاسال (ورا کلوزوت)، یک مهاجر ونزوئلایی، یک مدرسه شبانه روزی را در کنار همسر ظالمش، میشل (پل موریس) اداره می کند. نیکول هورنر (سیمون سینیورت) نیز با میشل رابطه جنسی دارد، این دو زن به جای اینکه از یکدیگر خوششان نیاید، به خاطر ظلم و ستم میشل به هم پیوند می خورند. بنابراین، یک روز تصمیم می گیرند او را بکشند و جسدش را در استخر مدرسه بیندازند، به این امید که انگار غرق شده است. با این حال، بدن هرگز ظاهر نمی شود. در واقع، زمانی که استخر برای نگهداری تخلیه می شود، هیچ جا پیدا نمی شود.

۳٫ چشمان بدون چهره (Les yeux sans visage )

“چشم های بدون صورت” یک فیلم کلاسیک ترسناک فرانسوی است. زمانی که هیچکاک با فیلم «روانی» بر صحنه ترسناک آمریکا تسلط داشت، فرانسوی‌ها با این فیلم خود را مطرح کردند.

داستان در مورد پروفسور ژنسیه، جراح پلاستیک مشهور می باشد که به دنبال ترمیم صورت دخترش اسکوب است که در اثر تصادفى نابود شده است.، نشان دادن لحظات جراحی باعث ترس از جراحی و اضطراب زیادی بینندگان شده است.

۴٫ THE SHINING (1980)

درخشان داستان مردی به نام جک تورنس است که از اختلال مصرف الکل بهبود می یابد و در طول فیلم دچار هذیان و روان پریشی می شود.

فیلم کلاسیک ترسناک استنلی کوبریک بر اساس رمانی از استفن کینگ، داستان جک تورنس (جک نیکلسون)، نویسنده مشتاق و الکلی در حال بهبودی را روایت می‌کند که موقعیتی را به عنوان سرایدار خارج از فصل در هتل منزوی اوورلوک می‌پذیرد و یکی از بهترین فیلم های ترسناک می باشد.

این فیلم باعث ترس از گیر افتادن در مکان های دور بدون امکانات ارتباطی می شود و باعث می شود فرد در شرایطی که امکان ارتباط با دیگران نداشته باشد دچار اضطراب شدید شود.

تماشای جک که به آرامی ذهن خود را از دست می دهد و بدترین تمایلات خود را در آغوش می گیرد، برای هر کسی که به دنبال وحشت است لذت می برد.

۵٫ کشتار با اره برقی در تگزاس THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE (1974)

ادوارد تئودور کین ملقب به صورت چرمی قاتل سریال ساکن تگزاس بود و این فیلم بر اساس قتل های وحشتناک او ساخته شده است. تنها دو جنایت از او ثابت شد اما همین قتل ها به شدت خشونت آمیز بود و باعث شود بسیاری از افراد اضطراب و استرس شدید پیدا کنند.

یکی از ترسناک ترین کارهای او ساخت وسایل از پوست قربانیانش بود. کندن صورت قربانیان و ساخت ماسک از آن ها باعث شده بود که صورت چرمی لقب بگیرد.

به نظر می رسد که صورت چرمی دچار بیماری دژنراتیو مغز می باشد.

۶٫ THE RING (2002) ژانر وحشت روانشناختی

«حلقه» یکی از ترسناک ترین فیلم های ساخته شده است روند ساده تماشای یک فیلم را ترسناک‌تر از آنچه باید باشد نشان می‌دهد و حتی باعث فوبیا فیلم دیدن شده است.

داستان فیلم نوار نفرین شده ای که هفت روز پس از تماشای آن بینندگان را می کشد. در آن زمان بسیاری از افراد آگاهی کافی را در مورد ساختار نوار نداشتند و احساس می کردند که ممکن است واقعیت پیدا کند.

۷٫ هالووین HALLOWEEN (1978)

موضوع اصلی فیلم فرار مایرز از یک بیمارستان روانی و قتل  تعدادی از نوجوانان است، در حالی که  دکتر لومیس برای ردیابی و متوقف کردن او در تلاش است. هالووین به طور گسترده ای به عنوان یک فیلم کلاسیک در میان فیلم های ترسناک و به عنوان یکی از ژانر وحشت روانشناختی دوران خود شناخته می شود.

پانزده سال پس از قتل خواهرش در شب هالووین ۱۹۶۳، مایکل مایرز از یک بیمارستان روانی فرار می کند و به شهر کوچک هادونفیلد، ایلینوی باز می گردد تا افراد دیگری را به قتل برساند.

مایکل مایرز  مبتلا به اختلال تبدیلی، نوعی اختلال جسمی، می باشد.

10 فیلم ترسناک جهان با تحلیل روانشناسی

۸٫  شوم SINISTER (2012)

اسوالد آلیسون نویسنده داستان های ترسناک به خانه جدیدی که قبلا در آن قتل روی داده است می رود. اسوالد در تحقیق برای پرونده قتل  فیلم هایی از قتل های اتفاق افتاده پیدا می کند. در همه فیلم ها عضو کوچک خانواده بقیه را به قتل می رساند و خانه خود را تغییر می دهد اما دیگر دیر شده است زیرا فرزند کوچک او تحت تاثیر «شوم» قرار گرفته است.

این فیلم مانند فیلم ring ممکن است باعث ترس از فیلم یا تغییر مکان به خانه جدیدی شود که در بسیاری از فیلم های ترسناک تکرار شده است.

۹٫ INSIDIOUS (2010)

Insidious یک فیلم ترسناک محصول سال ۲۰۱۰ به کارگردانی جیمز وان و لی وانل است. در این فیلم پاتریک ویلسون، رز بایرن و باربار هرشی به ایفای نقش پرداخته اند. دنباله این فیلم در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.

این فیلم درباره خانواده ای است که در جستجوی کمک برای پسرشان دالتون هستند که پس از یک حادثه مرموز در اتاق زیر شیروانی به کما رفت. آن‌ها نمی‌دانند که این خواب بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنند.

پیام این فیلم واضح است، خانواده ممکن است تهدید شود. خانواده ممکن است در خطر مرگبار باشد. اما خانواده همیشه زنده خواهد ماند.

این فیلم مانند بسیاری از فیلم های دیگر که به جن و ارتباط آن ها با زندگی می پردازد باعث فوبیا جن و ماوراءالطبیعهمی شود.

۱۰٫ IT (2017)

ترس از راه رفتن در کنار زهکشی فاضلاب و دلقک دو مورد از فوبیاهایی می باشند که پس از پخش فیلم It افزایش یافتند و بسیاری از افراد گزارش کردند که از دلقک ها می ترسند و فوبیا دلقک را تجربه می کنند.

۱۱٫ آرواره ها (۱۹۷۵)

اگر کسی قبل از این فیلم از رفتن به اقیانوس می ترسید، پس از تماشای فیلم آرواره ها هرگز حتی یک انگشت پا را در اقیانوس فرو نمی برد. کوسه ها، علیرغم بی علاقگی ثابت شده شان نسبت به انسان ها، اغلب تصور می شود که ماشین های کشتار  هستند فیلم نیز به این ترس بسیار رایج را دامن می زند.

۱۲٫ سرگیجه (۱۹۵۸)

این فیلم کلاسیک آلفرد هیچکاک درباره یک کارآگاه سابق با ترس شدید از ارتفاع است که وظیفه دارد همسر یکی از دوستانش را از اتهام قتل او نجات دهد. مانند هر فیلم هیچکاک، پیچ و خم ها فراوان است.

بر اساس برخی مطالعات، ترس از ارتفاع توسط بسیاری از افراد تجربه می شود و بر پنج درصد از جمعیت جهان تأثیر می گذارد.

فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند

چگونه یک فیلم توقیف می شود؟ خب، راه‌ها و دلایل مختلفی وجود دارد که فیلم می تواند ممنوع یا سانسور شود در ادامه لیستی از فیلم های ترسناکی که در آمریکا و سایر کشورها ممنوع شده است قرار داده ایم به شدت توصیه می شود که از دیدن این فیلم ها خودداری کنید زیرا دارای صحنه هایی بیمارگونه هستند که می توانند روحیه و روان شما را تحت تاثیر قرار دهند و زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهند و ژانر وحشت روانشناختی را  در خود جای داده اند.

۱٫ جن گیر (۱۹۷۳)

یکی از پرمخاطب ترین فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند، «جن گیر»می باشد که در بسیاری از کشور ها ممنوع می باشد. از لحظه اکران، فیلم «جن‌گیر» با واکنش شدیدی در بریتانیا مواجه و ممنوع شد.

۲٫ کشتار با اره‌برقی در تگزاس (۱۹۷۴)

یکی از جنجالی ترین فیلم های ترسناک تمام دوران، «کشتار با اره‌برقی در تگزاس» بود که گامی انقلابی برای نشان دادن خشونت در سینما محسوب می شود. این فیلم که در سال ۱۹۷۴ اکران شد، یکی از اولین فیلم هایی بود که با خلق عناصری از ژانر اسلشر(Slasher) شناخته شد و در چندین کشور توقیف شد.

این فیلم از زمان انتشار اولیه آن در سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۹ به مدت ۲۵ سال در بریتانیا ممنوع شد.

پیشنهاد مشاور: ترس از زل زدن یا هیولای اسکوپوفوبیا + درمان

۳٫ به گورت تف می‌کنم (۱۹۷۸)

«بر قبرت تف کردم» به دلیل نشان دادن موضوعات خارج از عرف مانند تجاوز مورد سانسور شدید در بسیاری از کشورها قرار گرفته است. این فیلم با بازی کامیل کیتون در نقش جنیفر هیلز، داستان وحشتناک تجاوز جنسی جنیفر و انتقامی که او از شکنجه‌گرانش می گیرد را دنبال می‌کند.

بدتر از آن، این فیلم در سراسر جهان مانند ایرلند، نروژ، ایسلند و آلمان غربی به طور کامل ممنوع شد و کانادا نیز آن را برای مدتی ممنوع کرده بود.

10 فیلم ترسناک جهان با تحلیل روانشناسی

۴٫ چهره های مرگ (۱۹۷۸)

«چهره‌های مرگ» یکی از فیلم هایی است که جزو فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند می باشد. این فیلم ترسناک به کارگردانی جان آلن شوارتز که در سال ۱۹۷۸ منتشر شد به شدت حوادث ناگبار مربوط به مرگ را واقعی نشان می دهد که می تواند تا مدت ها خواب شما را بهم بزند.

۵٫ کانیبال هولوکاست (۱۹۸۰)

این فیلم شامل تصاویری از آدم خواری و مرگ حیوانات به صورت بسیار واقعی است، این فیلم به عنوان یک مستند واقعی ارائه شد و سفر وحشتناک یک انسان شناس به نام هارولد مونرو (رابرت کرکمن) را ترسیم کرد که یک ماموریت نجات را به جنگل های آمازون هدایت می کند.

»هولوکاست آدم خوار» در استرالیا، نروژ، فنلاند، ایسلند، نیوزلند و سنگاپور کاملاً ممنوع شد و بریتانیا در نهایت به عنوان بخشی از فهرست فیلم‌های ناخوشایند در دولت بریتانیا ممنوع شد.

۶٫ فیلم مرده شیطانی (The Evil Dead 1981)

با معیارهای امروزی تقریبا خنده دار به نظر می رسد، اما  «مردگان شیطانی» در ابتدا ممنوع بود. این فیلم درباره اش ویلیامز ( بروس کمپبل ) و دوستانش است که در سفری به یک کلبه تنها در جنگل ناخواسته یک شیطان را احضار می کنند.

این فیلم تا به امروز در چندین کشور ممنوع است.

۷٫ هزارپای انسانی ۲ (دنباله کامل) (The Human Centipede 2: Full Sequence (2011))

به جرات می توان گفت که «هزارپای انسانی» از زمان اکران خود شهرت زیادی به دست آورده است. این مفهوم بسیار منزجر کننده است، زیرا یک دانشمند دیوانه (دیتر لیزر) سه قربانی انسانی را از انتها به به یکدیگر وصل می کند و یک “هزارپای انسانی” ایجاد می کند. بله، وحشتناک است ما با صحنه‌هایی از خشونت جنسی شدید، مرگ نوزاد و حتی صحنه‌های اسهال روبرو هستیم که با توجه به زمینه، حتی بدتر از آن چیزی است که تصور می کنید و به شدت توصیه می شود از دیدن آن خودداری کنید.

۸٫ یک فیلم صربستانی ( Српски филм, Srpski film)

یکی از بدترین و وحشتناک ترین فیلم هایی که جزو فیلم های ترسناکی که ممنوع شدندمی باشد. فیلم صربستانی می باشد. این فیلم با تصاویری از نکروفیلیا، پدوفیلیا، و برخی از وحشتناک ترین لحظات ثبت شده در فیلم صحنه ها شامل تجاوز و قتل یک نوزاد تازه متولد شده، رابطه جنسی با اجساد، و لحظاتی دردناک و مریض که در آن قهرمان فیلم به دلیل مصرف مواد مخدر با فرزند خود رابطه جنسی برقرار می کند.
این فیلم به دلیل آسیب های روانی که به همراه دارد در بسیاری از کشورها ممنوع شده است.
«فیلم صربستانی» در آلمان، نروژ، برزیل، استرالیا، نیوزلند، مالزی، اسپانیا و سنگاپور توقیف شده است. حتی کشورهایی که فیلم را پهش کردند بخش های زیادی از آن را سانسور کردند. با کمال تعجب، بریتانیا از جمله کشورهایی بود که با سانسور و کاهش فیلم، اجازه پخش این فیلم را داد.

در صورتی که به لیست فیلم های ترسناک علاقه داشتید در قسمت نظرات ما را آگاه کنید تا قسمت دوم آن را نیز در سایت قرار دهیم.

منبع : ۱۱ فیلم ترسناک جهان با تحلیل روانشناسی